Triki pomocne w skutecznej pielęgnacji twarzy.

Triki pomocne w skutecznej pielęgnacji twarzy.

 

Od kilku lat mamy do wyboru bardzo dużą gamę kosmetyków. Na jakie się zdecydować? Większość gwarantuje nam odpowiednie nawilżenie, odbudowę czy pomoc w walce z niedoskonałościami. Poznajcie skuteczne triki pomocne w pielęgnacji twarzy.

Nawadnianie skóry od wewnątrz

Na początek, musimy wspomnieć, o odpowiednim nawadnianiu skóry od wewnątrz. Od kilku lat słyszymy z różnych źródeł, jak bardzo ważne jest regularne picie odpowiedniej ilości wody dla naszego zdrowia, ale i nie tylko. Picie wody pozwala nam zapewnić skórze odpowiednią elastyczność. Nasza skóra przez to będzie mniej skłonna do powstawania zmarszczek, a także nadmiernego wydzielaniu sebum.

Pamiętaj o codziennym oczyszczaniu twarzy

Kolejny trik może wydawać się banalny, nigdy nie można położyć się spać wcześniej nie zmywając makijażu. Nawet kiedy mamy dzień bez makijażu, gdy jesteśmy zmęczone, nie wolno nam jest tego zrobić! Zanieczyszczenia, pyłki, resztki makijażu czy kremu, które osadzają się na skórze twarzy nie będą naszym sprzymierzeńcem. Dlatego należy pamiętać o codziennym oczyszczaniu twarzy.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Trzecim trikiem, który warty jest wprowadzenia do swojego codziennego rytuału pielęgnacji, jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy. 

Wszystko o dwuetapowym oczyszczaniu twarzy znajdziesz tutaj.

Poprawna aplikacja kremu

Warto zwrócić uwagę w jaki sposób nakładamy krem na skórę twarzy. Pomocnym, a nawet zbawiennym, dla nas trikiem może okazać się używanie kremu na wilgotną skórę twarzy. Skóra wtedy jest jak gąbka i wszystkie składniki aktywne wchłania zdecydowanie lepiej. Świetnym rozwiązaniem może być nałożenie przed krem czy serum – toniku bądź hydrolatu. Skórę twarzy należy traktować delikatnie, nie pocierać jej, a w szczególności okolice oczu. Ta strefa wymaga odpowiedniego wklepania produktu. Jednak możemy sobie pozwolić, nakładając serum lub olejek, na wykonanie masażu twarzy ten rytuał w jeszcze lepszy sposób skórę uelastycznia. Masaż taki powinien być wykonany ruchami od dołu do góry.

Słuchaj swojej skóry

Najważniejszym z trików może okazać się to, żeby słuchać swojej skóry. Dbać o nią systematycznie. Jeśli pokazuje nam, że jest odwodniona i wysuszona to natychmiast sięgnąć po maseczkę, ta w płachcie sprawdzi się najlepiej. Gdy pojawia się znacznie więcej niedoskonałości zasięgnąć porady dermatologa. Ważne jest też podejście, aby nasza codzienna pielęgnacja była dla nas czymś dobrym i miłym zakończeniem dnia – nie codzienną rutyną.

Dodaj komentarz